-Acum fructele se vând la bucată: o rodie costă 1,10 lei,

un fruct de kaki costă 2,30 lei,

iar un fruct de papaya costă 3,40 lei.

Am cumpărat câteva din fiecare şi am plătit, în total, peste 17 lei.
-Adică 17,10 lei?
-Mai mult!
-Poate 17,90 lei?
-Mai puţin!
